جالب ترین ها

اندروید Oreo نسخه جدید اندروید!

Oreo ورژن جدید اندروید

سرانجام پس از ماه‌ها گمانه‌زنی و انتشار شایعات متعدد، گوگل جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل محبوب اندروید را با نام اوریو (Oreo) معرفی کرد.

اندروید اوریو از قابلیت Neighborhood Aware Networking بهره می‌برد و به لطف اعمال محدودیت‌های جدید روی تسک‌های پس‌زمینه، مدیریت انرژی بهتری نیز خواهد داشت.

همانند تمام نسخه‌های گذشته‌ی اندروید، سوال مهم در مورد اندروید اوریو نیز این است که چند درصد از کاربران قادر به نصب و استفاده از آن در دستگاه‌های خود خواهند بود؟

Oreo آخرین ورژن اندروید می باشد ولی نباید این حقیقت هم نادیده گرفت که بیشتر دستگاه های اندرویدی بر روی ورژن های قدیمی مانند اندروید ۶ مانده اند. با ما همراه باشید.

گوگل به طور رسمی آخرین ورژن جدید اندروید را به نام Oreo (اندروید ۸.۰) معرفی کرد. این آپدیت می تواند تاثیر خوبی بر دارندگان دستگاه اندرویدی داشته باشد. به هر حال همانطور که بیشتر کاربران آیفون و آیپد از آخرین سیستم عامل خود بهره می برند ولی اندروید کاملا تکه تکه شده است و ورژنهای مختلفی از آن را در دستگاه های اندرویدی مشاهده خواهیم کرد.

با توجه به تصویر بالا می توان مشاهده کرد که اندروید نوگات (اندروید ۷) آخرین ورژن اندروید در حال حاضر ، تنها ۱۳.۵ درصد از دستگاه های اندرویدی را شامل می شود و بیشترین سهم در این تصویر مربوط به Marshmallow و Lollilop به ترتیب با ۳۲.۳ درصد و ۲۹.۲ درصد می باشد.


برچسب ها

مطالب پیشنهادی ایرانیا که شاید مفید باشند برای شما

نظر شما در مورد این مطلب : (پس از نوشتن نظر برای ثبت به سوال امنیتی زیر پاسخ دهید جهت تشخیص شما از رباط)